Start Skate Park
Skate Park PDF Drukuj Email


W 2010 roku w ramach realizacji zadania pn.: Poprawa funkcjonalności przestrzennej miasta Kowalewo Pomorskie poprzez budowę Centrum Rekreacji i Sportu IV etap powstał Skate Park

Obiekt o powierzchni 1709 m2.  Na Skate Parku znajduje się wiele przeszkód przeznaczonych do nauki trików. Triki można uznać za artystyczny element w sportach ekstremalnych. W skład Skate Parku wchodzą takie elementy wyposażenia jak : Quarter Pipes, Bank Ramps, Grindbox, Manualbox, Ławka, Poręcz łamana, Rurka prosta, Rurka rainbow, Poll jam, platformy itp.

Skate Park przeznaczony jest do jazdy na deskorolce, BMX lub rolkach . Osoby korzystające powinny mieć na sobie ochraniacze na kolana, łokcie, nadgarstki a przede wszystkim kask aby ochronić głowę. Dzieci poniżej 18 roku życia powinny znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Skate Park odwiedzany jest przez młodzież i dzieci z gminy Kowalewo Pomorskie jak również prez osoby z całej Polski jak i zagranicy. W wakacje odbył się obóz BMX Camp. Pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów młodzi ludzie uczyli się zasad funkcjonowania w grupie oraz bezpiecznego zachowania na Skate Parku. Różnorodność zabaw i atrakcji pozwalała uczestnikom sprawdzić się w wielu różnych rolach. Obóz przeznaczony był dla dzieci od lat 10 do 16. Dzieciaki wyjeżdżały z Kowalewa Pomorskiego bardzo zadowolone i z uśmiechem na twarzy.

 

 

1
2
3
4
5